Hírek
2011. Augusztus 28. 14:25, vasárnap |
Belföld
Forrás: HírTV
A hónap végéig tesznek javaslatot az árakról

Még nem kapta meg a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium az energia hivatal javaslatát az új távhőtarifákról.
Az árváltozás mértékéről a hivatal megkérdezte az érintett önkormányzatokat, a helyhatóságok abban bíznak, hogy az esetleges drágulás nem haladja majd meg az inflációt. Az ármegállapítás joga egy tavaszi törvénymódosítással került át a képviselő-testületektől az energetikáért felelős fejlesztési miniszterhez. A szaktárca államtitkára előzetesen annyit mondott: az állam nem kényszerítheti veszteséges működésre a hőerőműveket és a távhőszolgáltatókat. Bencsik János azonban hozzátette, a kormányzat azzal is tisztában van, hogy a fogyasztók jelentős része a távfűtés piaci árát nem tudja megfizetni, ezért kordában tartanák az árakat. A Magyar Energia Hivatalnak augusztus 31-ig kell eljuttatnia a javaslatot a minisztériumnak. (lm)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 17. 07:37, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: hamarosan megkezdi működését a trieszti kikötő magyar tulajdonú része
Rövidesen megkezdi működését a trieszti kikötő magyar tulajdonú része, ami teljesen új lehetőségeket nyújt a hazai exportőr vállalatoknak a kivitelük rugalmasságát, gyorsaságát tekintve
2025. Március 17. 07:36, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: a mozdonybeszerzések hatására pontosabban járnak a vonatok
A februári menetrendi adatok már tükrözik a mozdonybeszerzések hatásait. A december óta tartó kedvező trend továbbra is folytatódik, így már harmadik hónapja, kisebb mértékben, de javul a vonatok pontossága
2025. Március 16. 08:36, vasárnap | Belföld
Március 15. - Orbán Viktor: uniót, de Ukrajna nélkül
Európa urai úgy döntöttek, hogy Ukrajnának folytatnia kell a háborút, kerül, amibe kerül. \"Majd kap cserébe gyors uniós tagságot, a mi pénzünkön\".
2025. Március 16. 08:26, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón: