Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2011. Október 06. 09:00, csütörtök | Helyi
Forrás: Békés Megyei Jókai Színház

A Varázsszőnyeg tovább repül

A Varázsszőnyeg tovább repül

Újabb Békés megyei településekre látogatott el a Varázsszőnyeg-program. Ez alkalommal Szabó Lajos színművész kézbesítette a szerencséseknek, a Monte Cristo grófja című gigamusical előadásaira szóló színházjegyeket.

Körösújfaluban a kisorsolt utca, kisorsolt házszámú idős lakója, betegsége okán nem élt a lehetőséggel, ezért a szabályok szerint szomszédjának, Márta Lászlónénak ajánlott fel két darab jegyet a teátrum művésze.

Kiss Mihályt Biharugrán traktorszerelés közben leptük meg, ő megkésett Mihály-napi meglepetésként fogadta a nyereményjegyeket.

Körösnagyharsányban a település polgármestere Máté Pál is csatlakozott hozzánk és együtt kopogtattunk be Porumb Andorékhoz, ahol Edit asszony éppen babgulyást főzött és majd elejtette a fakanalat örömében, amikor Szabó Lajos színművész elárulta neki jövetelünk okát.

Innen Zsadányba vezetett az utunk, ahol Dudás Árpád polgármesterrel együtt adtuk át Karancsi Máriának a színházjegyeket, aki bevallása szerint diákkora óta nem járt a Jókai színházban, de boldogan él a lehetőséggel.

A varázsszőnyeg utolsó állomása Geszt volt, itt a teátrum színésze, a kisbabáját a házuk előtt tologató Horváth Enikőt kérdezte meg: „ Akar Ön párjával színházba jönni, ha mi „varázsszőnyeggel” beszállítjuk és haza is hozzuk?” A fiatalasszony örömmel mondott igent a lehetőségre.

A nyertesek alá a varázsszőnyeget ezúttal is a Meszlényi Autószalon biztosítja, amely az előadásra hozza és viszi a szerencséseket. Jövő héten Kardoskúton, Békéssámsonban, Orosházán, Csorváson és Telekgerendáson csengetünk. Legyen otthon és mondjon IGENT!


Sz. Kovács Viktória

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 05. 07:37, péntek | Sport

Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt

A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.

2025. December 05. 07:36, péntek | Életmód

A mecseki Zengőn álló építmény lett az Év kilátója 2025-ben

A magyar turisták szavazatai alapján dőlt el, hogy a Mecsek-hegység legmagasabb hegyén álló, az arról elnevezett építmény lett az Év kilátója pályázat győztese

2025. December 05. 07:35, péntek | Külföld

Donald Trump nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin moszkvai találkozóját

Donald Trump amerikai elnök nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Moszkvában tartott találkozóját.