Városlista
2025. március 16, vasárnap - Henrietta

Hírek

2016. Szeptember 12. 07:33, hétfő | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:

CIA-igazgató: az Egyesült Államok nagyobb biztonságban van ma, mint tizenöt évvel ezelőtt

CIA-igazgató: az Egyesült Államok nagyobb biztonságban van ma, mint tizenöt évvel ezelőtt

A CIA igazgatója, John Brennan szerint az Egyesült Államok ma nagyobb biztonságban van, mint tizenöt évvel ezelőtt.

Brennan a CBS televízió vasárnapi politikai vitaműsorának adott interjújában fogalmazott így. A CIA-igazgató szerint az Egyesült Államok ma sokkal nagyobb biztonságban van a nagyszabású terrortámadásokkal szemben, mint 2001 szeptemberében.

"Sokat tanultunk és sokat tettünk" - fogalmazott és utalt a különböző hírszerző és nemzetbiztonsági szervek közötti jobb és összehangoltabb munkára. Eredményesnek ítélte az Iszlám Állam nevű terrorszervezet elleni küzdelmet is, véleménye szerint az Egyesült Államoknak és szövetségeseinek sikerült visszaszorítania a terrorszervezetet és nagy területeket foglaltak vissza tőlük.

Kifejtette, hogy az elmúlt hat-kilenc hónapban nemcsak a Közel-Keleten, hanem Nyugat-Afrikában és Ázsiában is eredményesebb lett a terroristák elleni harc. E tekintetben rendkívül jónak és hatékonynak mondta a katonai drónokkal folytatott küzdelmet. Mint hangsúlyozta, a drónokkal "különlegesen pontosan" behatárolják a célpontokat, vagyis a civil lakosság nem esik áldozatul.

Kitért a CIA igazgatója azokra a feltételezésekre is, amelye szerint Oroszország befolyásolni igyekszik az amerikai választási folyamatot. Nem kívánt arra reagálni, hogy vajon igazak-e azok az információk, hogy az oroszok hatoltak be a demokrata pártvezetés és más amerikai intézmények számítógépes rendszereibe. Felhívta a figyelmet arra, hogy ami az amerikai választásokat illeti, az Egyesült Államoknak egyáltalán nem szabad bíznia Vlagyimir Putyin orosz elnökben és szándékaiban. Ugyanakkor Brennan leszögezte azt is, hogy miközben Oroszország bizonyos területeken "ellenség", bizonyos területeken szövetséges is lehet. Erre példaként Szíriát említette.

Brennan optimista véleményének némileg ellent mondani látszik az a közvélemény-kutatás, amelyet a Pew kutatóintézet pénteken hozott nyilvánosságra. E szerint az amerikaiak 71 százaléka úgy gondolja, hogy ma jóval nagyobb eséllyel és sikerrel támadják meg terroristák az országot, mint tizenöt évvel ezelőtt. A megkérdezettek 61 százaléka szerint megvan az esély, hogy a 2001. szeptember 11-én elkövetett terrortámadáshoz hasonló vagy még súlyosabb terrorakciók érjék most az Egyesült Államokat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 14. 07:22, péntek | Külföld

Ukrajnai háború - Putyin: a tűzszünetet támogatjuk, de vannak megvitatásra váró kérdések

Az orosz elnök szerint a tűzszünet önmagában jó, támogatják, de vannak megvitatásra váró kérdések.

2025. Március 12. 06:00, szerda | Külföld

Ursula von der Leyen: az illúziók korszaka véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért

Az illúziók korszaka most véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért: nem a távoli jövőben, hanem azonnal, nem fokozatosan, hanem a helyzet által megkövetelt merészséggel -

2025. Március 08. 08:17, szombat | Külföld

Donald Trump: az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában

Az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában - közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken a Fehér Házban.

2025. Március 08. 08:12, szombat | Külföld

Donald Trump szankciókat fontolgat Oroszország ellen

Donald Trump amerikai elnök Oroszország elleni pénzügyi és kereskedelmi szankciókat helyezett kilátásba az orosz katonai előrenyomulás miatt Ukrajnában - derül ki az amerikai elnök Truth-on közzétett pénteki üzenetéből.