Hírek
2012. Május 26. 14:13, szombat |
Sport
Forrás: mno.hu / MTI
Dopping: még jelezheti, aki gyógyszert szed

Tiszeker Ágnes, a Magyar Antidopping Csoport (MACS) vezetője szerint nem késő jelentkeznie azoknak az olimpikonoknak, akik az eltiltott Török Béla vízilabdáshoz hasonlóan bejelentés nélkül szednek valamilyen gyógyszert.
„Aki Török Béla esetéből rádöbben, hogy ő is szed valamit, de elfelejtette bejelenteni, még nem késő. Időben van, ha még szól és jelentkezik az antidopping csoportnál, megvizsgáljuk, ellenőrizzük a gyógyszerét, lecseréljük, átállítjuk, ha szükséges” – mondta Tiszeker Ágnes a Digi Sport Reggeli Start című műsorában pénteken.
A szerdán fél évre eltiltott pólós ügyével kapcsolatban megjegyezte: „Török Béla január elsejétől már a nyilvántartott lehetséges olimpiai kerettagok csoportjában volt. A legjobb csapatok játékosaira jobban figyelünk, így a Szeged bajnoki bronzmeccse után jött nála az ellenőrzés. Nagyon szomorú az eset, hisz egyszerűen be kellett volna jelenteniük a vízhajtótartalmú vérnyomáscsökkentő szer szedését. Minket is megviselt a dolog, mert teljes erővel dolgozunk a felvilágosításon: ilyen esetekben gyógyászati mentességet kell kérni. És ezt Béla is tudta, korábban volt ilyen engedélye. Most ez elfelejtődött, az orvosa is hibázhatott. Itt a teljesítményfokozás fel sem merülhetett, sőt.”
Hozzátette: „A hat hónapos eltiltás miatti fellebbezés nincs kizárva, ám Török nemzetközi nyilvántartott versenyzői kategória, így esetében ez már csak a lausanne-i sportbíróságnál volna lehetséges, de a trendek alapján nem realitás a döntés megváltoztatása, ez rendkívül enyhe büntetés.”
Tiszeker hangsúlyozta azt is, hogy minden olimpikont kötelezően ellenőriznek London előtt legalább háromszor, valakit többször is. „Lesz olyan sportág, ahol a három akár tizenhárom is lehet. Vannak olyan célcsoportok a magyar olimpiai csapatban is, amelyekre különösen figyelünk, de sportágat nem mondanék” – fűzte hozzá.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 14. 07:15, péntek | Sport
Európa-liga - Nyolc között a Manchester United és a Tottenham is
A Manchester United és a Tottenham Hotspur is hazai sikert aratva jutott tovább a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntős párharcainak csütörtöki visszavágóin.
2025. Március 13. 07:56, csütörtök | Sport
Premier League - A liga honlapja szerint Kerkez Európa egyik legjobb szélső védője lehet
Kerkez Milos, a Bournemouth magyar válogatott labdarúgója \"útban van afelé, hogy Európa egyik legjobb szélső védője legyen\" - írta elemzésében a Premier League honlapja.
2025. Március 13. 07:42, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - Negyeddöntőben a címvédő Real Madrid
A címvédő Real Madrid ugyan 1-0-ra kikapott az Atlético Madrid otthonában, a tizenegyespárbajban mégis kiharcolta a továbbjutást a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjéből.
2025. Március 11. 14:23, kedd | Sport
Kermor Motorsport: Bonus Cup és CEE1 gokartos Versenyhétvége Jesoloban.
Íme a versenyzői beszámolók…