Hírek
2021. Október 30. 07:00, szombat |
Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítélték az anyját halálra késelő nőt
Nem jogerősen húsz év fegyházra ítélt a Budapest Környéki Törvényszék egy nőt, aki tavaly áprilisban Mogyoródon több késszúrással megölte idős anyját.
A bíróság pénteki, az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint az alkoholbeteg nő és rendszeres ápolásra szoruló anyja között megromlott a viszony. Az elkövető tehernek érezte a sértett gondozását, már a külföldre költözést tervezte, és meghirdette eladásra a szülői házat.
Tavaly áprilisban a vádlott, miután szeszes italt fogyasztott és gyógyszert vett be, konyhakéssel több tucatszor megszúrta és néhányszor meg is vágta az ágyon ülő idős asszonyt, aki belehalt sérüléseibe - írták.
Különös kegyetlenséggel, a bűncselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés miatt mondta ki bűnösnek a törvényszék a vádlottat.
Az ítélet ellen a vádlott és védője felmentésért fellebbezett, az ügyész pedig három nap gondolkodási időt kért.
A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon közölte 2020 áprilisában, hogy egy 55 éves mogyoródi nő megölte az anyját, majd maga értesítette erről a rendőrséget.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 15. 08:51, szombat | Kék hírek
Megöltek egy bolti eladót a Somogy vármegyei Fonón, a rendőrség elfogta a gyanúsítottat
2025. Március 12. 06:00, szerda | Kék hírek
Figyelmeztető lövéssel állítottak meg a rendőrök egy késsel fenyegetőző nőt Budapesten
Figyelmeztető lövéssel állítottak meg a rendőrök egy késsel fenyegetőző nőt hétfőn Budapesten a Keleti pályaudvarnál, a támadót elfogták és őrizetbe vették - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség kedden az MTI-vel.