Hírek
2012. Július 11. 10:00, szerda |
Helyi
Forrás: Békéscsabai Hírek
Ellenőrzést tartott az ombudsman a békéscsabai őrzött szálláson
Szabó Máté a belügyminiszterhez és az országos rendőrfőkapitányhoz fordult. Az ombudsman szerint szükségtelen és jogsértő, hogy az idegenrendészet 14 évnél fiatalabb gyermekeket is fogva tart a családjukkal együtt.
Szabó Máté előre be nem jelentett helyszíni vizsgálatot tartott a békéscsabai ideiglenes őrzött szálláson. Ez az egyetlen hely Magyarországon, ahol az idegenrendészet az illegális határátlépést elkövető felnőtt családtaggal együtt 30 napig kiutasítást előkészítő őrizetben tarthat 14 évnél fiatalabb gyermeket. Az ombudsman a vizsgálata során azt állapította meg, hogy a felnőtt családtag által elkövetett idegenrendészeti jogsértés miatt tartják őrizetben a jog szerint cselekvőképtelen kiskorút is, és ez sérti a szabadsághoz való, a alaptörvényben biztosított jogot.
A jelentés összegzésében az olvasható: az idegenrendészeti hatóságok a családi élet tiszteletben tartásához való alapjognak és a közbiztonság védelmének a szempontjaival indokolták a felnőtt hozzátartozója kíséretében lévő kiskorú fogva tartását. Az alapvető jogok biztosa szerint azonban a szálláson a magánélethez való jogot nem biztosítják, miután nincs olyan helyiség, ahová a családok visszavonulhatnának, ahol együtt lehetnének. Ennek következtében az őrizetben töltött egy hónap a kisgyermekek számára lelki traumát okoz, annak ellenére, hogy az őrszemélyzet jóindulattal, humánusan, a jogszabályi előírásokat betartva bánik a fogvatartottakkal – mutatott rá az ombudsman. Szabó Máté annak érdekében, hogy a kiskorúaknak ne okozzon pszichés megpróbáltatást az őrizetben töltött idő, a belügyminiszter és az országos rendőrfőkapitány intézkedését kezdeményezte.
Fotó: RTLKlub
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Június 01. 08:21, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Minisztérium: továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody’s
A Moody’s ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását, és a többi hitelminősítőhöz hasonlóan továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat -
2025. Június 01. 08:20, vasárnap | Belföld
Vágujhelyi Ferenc: rekordot döntött az eSZJA
2025. Június 01. 08:19, vasárnap | Sport
Bajnokok Ligája - Először ülhet fel Európa trónjára a PSG
A Paris Saint-Germain története során először megnyerte a labdarúgó Bajnokok Ligáját, mivel a sorozat szombati, müncheni fináléjában kiütéses, 5-0-s sikert aratott az Internazionale felett.