Hírek
2018. Március 05. 18:11, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Februárban is nőtt a forgalomba helyezett új autók száma Európában

Februárban 3,5 százalékkal nőtt a forgalomba helyezett új autók száma Nyugat-Európában az élénk németországi, franciaországi és spanyolországi keresletnek köszönhetően
az Automotive News Europe autóipari hírportál LMC Automotive piackutató vállalati adatait idéző beszámolója szerint.
Februárban 1,05 millió autót helyeztek forgalomba Nyugat-Európában, 3,5 százalékkal többet, mint egy évvel korábban az LMC Automotive hivatalos nemzeti statisztikai jelentéseken és egyes kisebb piacok esetében saját becsléseire támaszkodó adatai szerint.
A forgalomba helyezések szezonálisan kiigazított évesített száma (SAAR, seasonally adjusted annualized rate) 14,95 millió volt februárban, a kiemelkedően magas januári adatok miatt 2,6 százalékkal kisebb az előző havinál. A februári SAAR-adat azonban ezzel együtt is meghaladja a gazdasági és pénzügyi válság utáni átlagot.
Németországban 7,4 százalékkal nőtt a forgalomba helyezések száma, Franciaországban 4,3 százalék, Spanyolországban pedig 13 százalék volt a növekedés.
Olaszországban 1,4 százalék, Nagy-Britanniában 2,8 százalék volt a csökkenés.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 14. 07:22, péntek | Külföld
Ukrajnai háború - Putyin: a tűzszünetet támogatjuk, de vannak megvitatásra váró kérdések
Az orosz elnök szerint a tűzszünet önmagában jó, támogatják, de vannak megvitatásra váró kérdések.
2025. Március 12. 06:00, szerda | Külföld
Ursula von der Leyen: az illúziók korszaka véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért
Az illúziók korszaka most véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért: nem a távoli jövőben, hanem azonnal, nem fokozatosan, hanem a helyzet által megkövetelt merészséggel -
2025. Március 08. 08:17, szombat | Külföld
Donald Trump: az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában
Az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában - közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken a Fehér Házban.
2025. Március 08. 08:12, szombat | Külföld
Donald Trump szankciókat fontolgat Oroszország ellen
Donald Trump amerikai elnök Oroszország elleni pénzügyi és kereskedelmi szankciókat helyezett kilátásba az orosz katonai előrenyomulás miatt Ukrajnában - derül ki az amerikai elnök Truth-on közzétett pénteki üzenetéből.