Hírek
2011. Október 15. 07:13, szombat |
Külföld
Forrás: MTI
Harmincmillió kockát keltenek életre
A világ legnagyobb legóparkja nyitja meg kapuit szombaton a floridai Winter Havenben.
A Legoland felelősei szerint a park életre kelti a legót és interaktív világot hoz létre. A létesítményben összesen 30 millió legókocka és más alkalmatosság található.
A Legoland Florida elsősorban 2 és 12 éves kor közötti gyereknek nyújt nagy élményt, az élményparknak azonban nehéz dolga lesz, Florida ugyanis bővelkedik témaparkokban: Disneyland mellett Seaworld, a Universal filmstúdió szabadidőközpontja, Harry Potter kalandpark és egy Holy Land Experience nevű létesítmény is csábítja a látogatja.
Az építőjátéknak szentelt első élménypark 1968-ban nyílt meg Dániában, a legó hazájában. Azóta Angliában - Windsorban -, a kaliforniai Carlsbadban, a bajorországi Günzburgban is átadtak ilyen témaparkot. A következő 2013-ban nyílik Malajziában.
A parkok tulajdonosa 2005 óta az a brit Merlin Entertainment, amely Madame Tussaud panoptikumait is birtokolja. (rá)
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 03. 08:36, vasárnap | Külföld
Ukrajnai háború - Észak-koreai külügyminiszter: Phenjan a győzelem napjáig segíteni fogja Moszkvát
Észak-Korea kész a győzelemig segíteni Oroszországot az ukrajnai konfliktusban - jelentette ki Coj Szon Hi észak-koreai külügyminiszter, amikor pénteken Moszkvában fogadta őt Szergej Lavrov, az orosz diplomácia vezetője.
2024. November 03. 08:33, vasárnap | Külföld
Vizsgálat indult az újvidéki vasútállomáson történt baleset ügyében
Vizsgálat indult Szerbiában az újvidéki vasútállomáson történt pénteki baleset ügyében, amelynek során tizennégy ember vesztette életét és több mint harmincan megsérültek.
2024. November 03. 08:29, vasárnap | Külföld
További tízezer rendfenntartót vezényelnek Valenciába az áradások utáni segítséghez
További tízezer rendfenntartót vezényelnek Valencia tartományba, hogy részt vegyenek az özönvízszerű esőzések következtében kialakult, eddig 214 emberéletet követelő áradások utáni segítőmunkában