Városlista
2025. március 13, csütörtök - Krisztián, Ajtony

Hírek

2018. December 04. 07:34, kedd | Sport
Forrás: mti

Huszonöt éve alakult meg a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubja

Huszonöt éve alakult meg a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubja

A Magyar Olimpiai Bajnokok Klubjának évzáró ünnepségén megemlékeztek a 25 évvel ezelőtti megalakulásról

és köszöntötték Bácsi Pétert, az októberi budapesti birkózó-világbajnokság aranyérmesét, valamint Milák Kristóf háromszoros ifjúsági olimpiai bajnok úszót.

A hétfő esti eseményen Nébald György elnök örömét fejezte ki, hogy a 153 élő olimpiai bajnokból 45 eljött a ceremónián. Gratulált a Nemzet Sportolójának választott Varga János birkózónak, és megemlékezett a közelmúltban elhunyt Kulcsár Győző vívóról és Fábián László kajakosról.

Az 1993 szeptemberében életre hívott klub alakuló üléséről készült rövidfilm levetítése után Schmitt Pál, a klub tiszteletbeli elnöke - aki a megalakulástól kezdve végigkísérte annak történetét - kiemelte:

"Negyedszázada alakultunk, de sokkal régebb óta ismerjük egymást. A huszonöt év alatt a klub többé-kevésbé betöltötte hivatását. Lehetett volna több aktivitás, de ami volt, az szívből jött" - fogalmazott. Megemlékezett az egykori elnökökről, Lemhényi Dezsőről és Dömötör Zoltánról.

Nébald György a klub életéről, tevékenységéről szólva megemlítette a közös színházlátogatásokat, a kerek születésnaposok köszöntését, s az elhunytakról való megemlékezést, a hagyományápolást.

A legidősebb olimpiai bajnok, Keleti Ágnes, továbbá Schmitt Pál és Nébald György, valamint Szabó József úszó - aki tagja volt a klub első elnökségnek - a klub zászlajára egy, a huszonöt évre emlékező szalagot kötött.

Vékássy Bálint, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) főtitkára kiemelte, hogy a klub tagjai között mindig úgy érzi magát, mint egy családban.

Ezután a klubtagok Bácsi Pétert köszöntötték, akit Varga János egy birkózókat ábrázoló szoborral ajándékozott meg. Milák Kristófot pedig a jövő reménységeként méltatták.

Címkék: bajnok, klub, olimpia

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 13. 07:56, csütörtök | Sport

Premier League - A liga honlapja szerint Kerkez Európa egyik legjobb szélső védője lehet

Kerkez Milos, a Bournemouth magyar válogatott labdarúgója \"útban van afelé, hogy Európa egyik legjobb szélső védője legyen\" - írta elemzésében a Premier League honlapja.

2025. Március 13. 07:42, csütörtök | Sport

Bajnokok Ligája - Negyeddöntőben a címvédő Real Madrid

A címvédő Real Madrid ugyan 1-0-ra kikapott az Atlético Madrid otthonában, a tizenegyespárbajban mégis kiharcolta a továbbjutást a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjéből.

2025. Március 11. 14:23, kedd | Sport

Kermor Motorsport: Bonus Cup és CEE1 gokartos Versenyhétvége Jesoloban.

Íme a versenyzői beszámolók…

2025. Március 11. 07:47, kedd | Sport

Nemzetek Ligája - Dárdai Bence és Tóth Alex először a keretben

Először kapott meghívást a magyar labdarúgó-válogatott keretébe a VfL Wolfsburgban futballozó Dárdai Bence és a ferencvárosi Tóth Alex.