Hírek
2015. December 01. 08:22, kedd |
Külföld
Forrás: MTI
Illegális bevándorlás - Harminc Molotov-koktél került elő a görög-macedón határon
Harminc Molotov-koktélt találtak a görög rendőrök gazdasági bevándorlóknál a görög-macedón határnál, ahol a migránsok hétfőn is megpróbáltak áttörni
- mondta az M1 Macedóniában, Gyevgyelijában tartózkodó tudósítója az aktuális csatorna hétfő délutáni műsorában. Elmondta, hogy a görög rendőrök találták meg a robbanószereket a migránsoknál. A tudósító beszámolója szerint a határátkelőn délelőtt egy nagyobb tiltakozás volt kibontakozóban: eleinte 50-100 pakisztáni gazdasági migráns skandálta, hogy nyissák meg a határt, majd a háromszázasra duzzadt tiltakozó tömegből néhányan bontani kezdték az akadályt a leggyengébb pontján. A hangadók azonban "nem harcolunk" kiáltásokkal kísérve elrángatták a kerítésbontókat a helyszínről, így a macedón rendőröknek ezúttal sem kellett bevetniük a vízágyúkat - közölte.
A tudósító kitért arra, hogy az eddigi silány hamisítványok mellett a macedón rendőrök már rendkívül jó minőségű hamisított dokumentumokkal is találkoztak, amelyekért akár százezer forintnak megfelelő összeget is elkérnek a hamisítók.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 19. 07:22, hétfő | Külföld
Román elnökválasztás: A független jelölt legyőzte a magyargyűlölő Simiont
2025. Május 18. 08:24, vasárnap | Külföld
Donald Trump hétfőn tárgyal Vlagyimir Putyinnal
Donald Trump amerikai elnök szombaton a Truth Social nevű közösségi oldalán bejelentette, hogy hétfőn telefonon tárgyal Vlagyimir Putyin orosz elnökkel az ukrajnai háború leállításáról.
2025. Május 17. 08:25, szombat | Külföld
Leminősítette az Egyesült Államokat a Moody\'s
Megvonta az Egyesült Államoktól a lehetséges legjobb, \"Aaa\" államadós-osztályzatot a Moody\'s Ratings.