Hírek
2011. Július 08. 14:33, péntek |
Kék hírek
Forrás: OrientPress
Újabb legális drog terjed az interneten

A tudósok nemrégiben észlelték, hogy egy Oroszországban legális epilepszia gyógyszer, a phenazepam, egyre gyakrabban bukkan fel Európa más részein, illetve az Egyesült Államokban is.
A probléma az, hogy ezekben az országokban nem az eredeti célokra alkalmazzák - az internetről is megrendelhető szert ugyanis illegális drogok helyettesítésére használják.
A phenazepamot az epilepszia kezelése mellett alkalmazzák álmatlanság és alkoholmegvonási tünetek enyhítésére is Oroszországban. A gyógyszert ezért nem ellenőrzik Európában és Amerikában sem, így egyelőre legálisan vásárolható az interneten keresztül - írja a BBC.
A probléma az, hogy a nyugati országokban a szert egyre többen használják illegális drogok helyettesítésére. Ami pedig igazán aggasztó, hogy január óta a kutatók összesen kilenc esetben találtak halottak vérében ilyen szert, bár azt egyelőre nem sikerült bebizonyítani, hogy a phenazepam volt a halál kiváltó oka.
A szakértők szerint a függők elsősorban a diazepam nevű illegális szert helyettesítik az - egyelőre - legális gyógyszerrel. Pedig annak ellenére, hogy az epilepszia elleni szer alkalmazását nem tiltja törvény, felelőtlen adagolása életveszélyes lehet - különösen akkor, ha a függők heroinnal vagy alkohollal együtt veszik be.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 12. 06:00, szerda | Kék hírek
Figyelmeztető lövéssel állítottak meg a rendőrök egy késsel fenyegetőző nőt Budapesten
Figyelmeztető lövéssel állítottak meg a rendőrök egy késsel fenyegetőző nőt hétfőn Budapesten a Keleti pályaudvarnál, a támadót elfogták és őrizetbe vették - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség kedden az MTI-vel.
2025. Március 05. 07:47, szerda | Kék hírek
Azt is megverték Miskolcon, aki látta a verekedést
2025. Február 27. 06:00, csütörtök | Kék hírek
Az Iszlám Állam a német farsangi karneválok megtámadására szólította fel híveit
2025. Február 22. 08:20, szombat | Kék hírek
Az ügyészség 14 év fegyházat kért beismerés esetére az antifa támadások német vádlottjára
Az ügyészség 14 év fegyházbüntetés kiszabását kérte a 2023. februári, Budapesten történt antifa támadások német vádlottjára arra az esetre, ha beismeri a bűncselekmény elkövetését.