Hírek
2022. Május 30. 16:03, hétfő |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Kábítószercsempész hálózatot számoltak fel a madridi repülőtéren
A madridi nemzetközi repülőtéren működő kábítószercsempész hálózat felszámolását jelentették be a spanyol hatóságok hétfőn.
A tájékoztatás szerint a rendőrség és csendőrség közös akciójában 13 embert tartóztattak le, akik közül nyolcan a reptéren működő cégek alkalmazottaiként segítették a kábítószer behozatalát Spanyolországba.
A spanyol fővárosba rendszerint hajnalban leszálló járatokon, hamis címkékkel ellátott bőröndökben, hátizsákokban érkezett a drog a többi szabályosan feladott csomag között.
A banda vezetője egy dominikai férfi volt, aki 2020-ig dolgozott a repülőtéren, és helyismeretét kihasználva építette fel hálózatát.
Az akció során a hatóságok tíz házkutatást tartottak, és lefoglaltak 202 kilogramm kokaint, 140 ezer euró készpénzt, valamint lőfegyvereket is.
Nem ez volt az első rendőrségi fellépés a csoport ellen, 2021-ben 161 kilogramm kokaint találtak Paraguay fővárosából, Asunciónból érkezett poggyászokban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 31. 08:10, szombat | Külföld
Duna Napok - Színes programkínálattal kezdődött el a 11. Duna Napok Torockón
Színes programkínálattal, kiállítással, kézművesvásárral és kiadós koncertprogrammal kezdődött el pénteken a 11. Duna Napok az erdélyi Torockón.
2025. Május 29. 05:00, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - Donald Trump nem támogat új szankciókat Oroszország ellen abban az esetben, ha sikerül közel kerülni egy megállapodá
Donald Trump nem támogat új szankciókat Oroszország ellen abban az esetben, ha sikerül közel kerülni egy megállapodáshoz a harcok lezárásáról - erről az amerikai elnök szerdán beszélt újságírók előtt.
2025. Május 28. 20:03, szerda | Külföld
Továbbra is ömlik a víz a parajdi sóbányába, megyei válságstáb alakult a turizmus megmentésére
Továbbra is ömlik a megduzzadt Korond-patak vize a parajdi sóbányába, és szerdán várhatóan a létesítmény turisták által látogatható részét is eléri.
2025. Május 28. 17:25, szerda | Külföld
Súlyosan megsebesített egy medve egy nőt Szlovéniában
Barnamedve támadt rá egy nőre, és súlyosan megsebesítette Szlovéniában, a fővárostól, Ljubljanától mintegy tíz kilométerre délkeletre fekvő Skofljica külvárosában, egy erdőszélen - közölte szerdán a ljubljanai rendőrség.