Hírek
2010. Július 20. 11:00, kedd |
Helyi
Forrás: Hír6.hu
Mi a teendő, ha nem sikerül a felvételi?
Idén július 22-én húzzák meg a ponthatárokat!
Sokaknak a felsőoktatási felvételik ponthatár-húzásának napja örömünnep, másokat csalódással tölt el az eredmény. Természetesen számukra még adott a pótfelvételi lehetősége. Felmérések szerint tíz középiskolásból kilenc újra felvételizik, ha nem sikerül a kívánt felsőoktatási intézménybe bekerülnie. Kevesen vannak, akik az esetleges kudarc esetén teljesen elfordulnak az újabb felvételi lehetőségétől. A fel nem vettek számára felmerül a nagy kérdés: Mivel töltsük ki a következő felvételiig tartó időszakot?
Egy év „szabadság" sok mindenre elegendő, elherdálni azonban felesleges lenne. Természetesen a nyári időszakban lehetőség nyílik az érettségi és a felvételi fáradalmainak kipihenésére, és a választott feladatok megoldásához történő feltöltődésre. Akik átmenetileg dolgozni szeretnének, nekik érdemes olyan munkát vállalni, amely bepillantási lehetőséget biztosít az egyébként is választott áhított szakmába. Arra azonban számítani kell, hogy egy évre, képesítés nélkül túl komoly munka megszerzésére kevés az esély.
Bársony Csaba, a Perfekt Zrt. oktatási igazgatója szerint érdemes a felszabadult egy évet a már meglévő tudás gyarapítására fordítani, amelyre ha nem is egy felsőoktatási intézmény, de egy szakképző cég kiválóan alkalmas. A tanulni vágyóknak az ország egész területén rendelkezésükre állnak a különböző OKJ-s szakképzések és tanfolyamok, melyek egy része elvégezhető az újabb felvételiig rendelkezésre álló egy év alatt. A kínálatban megtalálhatóak a jövőbeni választott szakmához kapcsolódó, vagy akár teljesen más irányú, de feltétlenül piacképes képzések egész köre. Amennyiben az eredeti, választott szakterülethez közel álló képzés mellett döntünk, az ott tanultak és tapasztaltak lehetővé teszik annak felmérését, hogy a választott szakma valóban összecseng-e az érdeklődési körünkkel.
Ha úgy érezzük, mégsem a helyes irányt választottuk, a felsőoktatási intézménybe való jelentkezés is átgondolható. Nem utolsó szempont, hogy egy év leforgása alatt versenyképes szaktudás megszerzésére nyílik lehetőség, ami egyrészt megalapozza a biztos megélhetést, amennyiben mégsem kerülünk be a vágyott felsőoktatási intézménybe, másrészt az a felsőfokú tanulmányok ideje alatt a már megszerzett képzés gyakorlásával saját fenntartásunkról is gondoskodhatunk. A tanulás a legjobb befektetés, a megszerzett ismeret, készség, képesség el nem veszíthető érték, és megfelelő választás esetén bizonyítható anyagi előnyre fordítható.
Hír6.hu
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 04. 14:07, hétfő | Helyi
K&H: indul a „pénztanárok” versenye
a TikTokon csapnak össze egymással a pedagógusok
2024. December 27. 08:29, péntek | Belföld
Rétvári Bence: januártól átlagosan 21,2 százalékkal tovább nő a tanárok és az óvónők bére
Magyarország történetének legnagyobb tanárbéremelése zajlik: az idei 32,2 százalékos emelkedés után januártól átlagosan 21,2 százalékkal tovább nő a tanárok és az óvónők bére
2024. December 27. 08:28, péntek | Belföld
Sulyok Tamás: ha közösségeink sikeresek, akkor a nemzet is sikeres
Ha közösségeink sikeresek, akkor a nemzet is sikeres