Városlista
2025. május 31, szombat - Angéla

Hírek

2016. Június 06. 07:32, hétfő | Külföld
Forrás: mti

Németországban 14 ember megsérült villámcsapás miatt

Villámcsapás miatt megsérült 14 ember vasárnap Németország délnyugati részén.

A Stuttgarthoz közeli Aichwald nevű településen vasárnap délután villám csapott egy 12 éves kisfiúba, aki nem tudott időben elmenekülni a hirtelen jött vihar elől a község sportpályájáról. A kisfiút életveszélyes sérülésekkel szállították kórházba. A villámcsapás miatt a sportrendezvény résztvevői és látogatói közül még tizenhárman megsérültek. Többségük rosszullétre és keringési gondokra panaszkodott, hetet közülük kórházba szállítottak - jelentette online kiadásában a Stuttgarter Nachrichten című lap.

Németország déli és délnyugati részén több mint egy hete tart a rendkívül csapadékos, viharos idő. Az "esőcunaminak" is nevezett áradásokban és villámcsapások miatt 11 ember meghalt. A viharok miatt félbe kellett szakítani az egyik legnagyobb németországi szabadtéri zenei fesztivált, a Köln térségében fekvő Mendignél rendezett Rock am Ringet, amelyen péntek este több mint 80 fesztiválozó megsérült villámcsapás miatt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 29. 05:00, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Donald Trump nem támogat új szankciókat Oroszország ellen abban az esetben, ha sikerül közel kerülni egy megállapodá

Donald Trump nem támogat új szankciókat Oroszország ellen abban az esetben, ha sikerül közel kerülni egy megállapodáshoz a harcok lezárásáról - erről az amerikai elnök szerdán beszélt újságírók előtt.

2025. Május 28. 20:03, szerda | Külföld

Továbbra is ömlik a víz a parajdi sóbányába, megyei válságstáb alakult a turizmus megmentésére

Továbbra is ömlik a megduzzadt Korond-patak vize a parajdi sóbányába, és szerdán várhatóan a létesítmény turisták által látogatható részét is eléri.

2025. Május 28. 17:25, szerda | Külföld

Súlyosan megsebesített egy medve egy nőt Szlovéniában

Barnamedve támadt rá egy nőre, és súlyosan megsebesítette Szlovéniában, a fővárostól, Ljubljanától mintegy tíz kilométerre délkeletre fekvő Skofljica külvárosában, egy erdőszélen - közölte szerdán a ljubljanai rendőrség.

2025. Május 27. 07:57, kedd | Külföld

Rendőrség: nem terrorcselekmény történt Liverpoolban, 27 sérültet vittek kórházba

A rendőrség nem terrorcselekményként kezeli a Liverpool futballcsapatának hétfői esti bajnoki győzelmi parádéján történt incidenst. Az északnyugat-angliai nagyváros központjában autó hajtott az ünneplő tömegbe.