Hírek
2024. Október 21. 08:18, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Őszies idő várható a héten
A héten is folytatódik a nyugodt, száraz őszi időjárás: a reggeli pára, köd feloszlása után általában többórás napsütés várható, és bár a hajnalok csípősek lesznek, délutánonként 15-20 Celsius-fokra emelkedik a hőmérséklet. Szerdán, a nemzeti ünnepen több lesz a felhő, de érdemi csapadékra ezen a napon sem kell számítani - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Hétfőn a pára és a köd feloszlása közben délelőtt még fátyolfelhők lehetnek az égen, de a nap második felében szinte zavartalan napsütésre lehet számítani. A délkeleti szél főként az Észak-Dunántúlon időnként megélénkül. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 14 és 19 fok között alakul.
Kedden is túlnyomóan derült vagy gyengén felhős, napos, száraz idő várható, a légmozgás többnyire mérsékelt marad. A minimumhőmérséklet általában 1 és 8 fok között lesz, de a szélvédett, hidegre hajlamos részeken mínusz 3 fokig is lehűlhet a levegő. A maximum 14 és 21 fok között várható.
Szerdán, az október 23-ai nemzeti ünnepen általában változóan felhős idő várható több-kevesebb napsütéssel, de helyenként erősebben felhős tájak is lesznek, az északnyugati országrészben nem kizárt egy-egy zápor. Néhol megélénkül az északi, északkeleti szél. Hajnalra általában 2 és 9 fok közé hűl le a levegő, de a szélvédett vidékeken fagypont alatti értékek is előfordulhatnak. Délutánra 15 és 20 fok közé emelkedik a hőmérséklet.
Csütörtökön nagyrészt gyengén felhős idő valószínű, általában többórás napsütéssel. Helyenként megélénkül az északkeleti, keleti szél. A minimumhőmérséklet általában 2 és 8 fok között alakul, de a szélvédett helyeken fagypont alá hűlhet le a levegő. A csúcsérték 14 és 19 fok között várható.
Pénteken általában gyengén felhős időre lehet számítani, többórás napsütéssel, de nyugaton maradhatnak erősebben felhős területek. Csapadék nem valószínű, többfelé megélénkül a keleti, délkeleti szél. A minimum általában 3 és 8 fok között alakul, de a szélvédett tájakon fagypont alatt maradhat a hőmérséklet. A maximum 14 és 20 fok között alakul.
Szombaton a pára, a köd, illetve a rétegfelhőzet feloszlása után nagyrészt derült vagy gyengén felhős idő várható, de főleg nyugaton maradhatnak erősebben felhős körzetek. Többfelé megélénkül a délkeleti, keleti szél. Hajnalban 0-9, a délutáni órákban 15-20 fok várható.
Vasárnap általában gyengén felhős időre van kilátás, többórás napsütéssel, de főleg nyugaton maradhatnak erősebben felhős vidékek. Csapadék nem valószínű, de néhol megélénkül a keleti, délkeleti szél. A hajnali 0-9 fokról 15 és 19 fok közé emelkedik a hőmérséklet.
Borítókép: Debrecen, 2023. október 17. Sárguló fa az őszi napsütésben Debrecenben 2023. október 17-én. MTI/Czeglédi Zsolt
időjárás
HungaroMet
A Magyar Távirati Irodát 1881-ben alapították. Működését az Országgyűlés biztosítja.
Legfrissebb hírek
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.
2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld
Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság
A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -
2025. Május 20. 07:21, kedd | Belföld
NAV: még egy napig lehet módosítani az szja-bevallási tervezetet
2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld
Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést
Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.