Városlista
2025. január 16, csütörtök - Gusztáv

Hírek

2011. Február 08. 11:00, kedd | Helyi
Forrás: Békéscsaba Megyei Jogú Város

Pályázati felhívás

Pályázati felhívás

Megnyílt a Svájci-Magyar Együttműködési Programból finanszírozott Testvértelepülési és Partnerségi Pályázati Alap pályázati felhívása.

A pályázati felhívás tárgya

A Pályázati Alap átfogó célja a svájci és magyar testületek, és szervezetek között meglévő, vagy új együttműködések kölcsönös fejlesztése, és ezáltal Magyarország és a kibővült Európai Unió közötti gazdasági és társadalmi egyenlőtlenségek csökkentése.

A támogatások a Magyarország és Svájc közötti együttműködés erősítésére, információ- és tapasztalatcserére, know-how és legjobb gyakorlat (best pratice) átadására irányuló kisprojekteknek ítélhetők meg.

A Pályázati Alapra 3 különböző területen nyújtható be pályázat:

1. klasszikus testvértelepülési kapcsolatok (town-twinnings) kialakítása svájci és magyar területi egységek és azok társulásai között minden szerveződési szinten (falvak, városok, kistérségek, megyék és régiók), illetve azok nevében eljáró egységek és azoknak alárendelt jogi személyiségek között;

2. partnerség svájci és magyar non-profit vagy a nyereségtermelést nem elsődleges célként megjelölő szervezetek és intézmények között. (A szervezetek az alaptevékenységük során keletkező veszteségeket bizonyos kiegészítő, nyereségtermelő tevékenységekkel kompenzálhatják, de alapító okiratuk szerint non-profit szervezeteknek kell lenniük);

3. szociális párbeszéd svájci és magyar országosan elismert és reprezentatív szociális partnerek (szakszervezetek és munkáltatói érdekképviseleti szervezetek), szakmai kamarák és szervezetek, ágazati egyesületek (pl. kereskedelmi kamarák, ágazati/iparági szövetségek, vállalkozói szövetségek) között.

A benyújtott projektjavaslatoknak

* hozzá kell járulniuk a Magyarországon fennálló egyes problémák megoldásához a Keret-megállapodásban rögzített célokkal összhangban;
* a tapasztalatcsere, a tudás és a legjobb gyakorlatok átadásával meg kell erősíteniük a pályázók működési kapacitásait;
* tevékenységükkel hozzá kell járulniuk a partnerség megerősítéséhez;
* hozzáadott értéket kell teremteniük a projektben résztvevő mindkét partner (vagyis a pályázó és svájci partnere) számára.

A Pályázati Alap keretében rendelkezésre álló teljes támogatás összege mintegy 2,8 millió CHF (598,3 millió Ft).

A pályázatok benyújtására vonatkozó felhívás folyamatosan nyitva áll, vagyis pályázatokat a 2013. január 31-ig, illetve a rendelkezésre álló forrás kimerüléséig lehet benyújtani. Mivel a költségek elszámolhatóságának határideje 2013. augusztus 30., ezért az utolsó értékelési ciklusban kiválasztásra kerülő kisprojektek nem lehetnek hosszabbak 5 hónapnál.

Pályázati feltételek

Támogatásra jogosult pályázók

A TPPA keretében az alábbi szervezetek pályázhatnak támogatásra:

1. bármilyen szintű közigazgatási intézmény (állami, regionális és helyi önkormányzatok);
2. köz- vagy magán oktatási intézmények;
3. nem kormányzati és non-profit szervezetek, beleértve az egyházakat;
4. egyéb, a köz érdekében tevékenykedő testületek, szervezetek;
5. szakmai kamarák és szakszervezetek, ágazati egyesületek (pl. kereskedelmi kamarák, ágazati / iparági szövetségek, vállalkozói szövetségek, kis- és középvállalkozói szövetségek, szövetkezetek és nemzeti szinten elismert és reprezentatív szociális partnerek, vagyis munkavállalókat és munkaadókat tömörítő érdekképviseleti szervezetek).

A pályázónak hazai regisztrációval kell rendelkeznie és tevékenységét Magyarországon kell folytatnia. A partnerszervezetnek Svájcban kell bejegyzéssel rendelkeznie és tevékenységét Svájcban kell folytatnia. A magyar pályázó és svájci partnere közötti nem kereskedelmi jellegű kapcsolatnak kell lennie.

A pályázónak tevékenységét a pályázat benyújtását megelőzően legalább 1 éve folytatnia kell, és rendelkeznie kell a kisprojekt lebonyolításához megfelelő képességgel és ismeretekkel, továbbá pénzügyi és operatív erőforrásokkal.

A TPPA keretében nem pályázhatnak:

* természetes személyek;
* nyereségorientált szervezetek és politikai pártok.

Támogatható tevékenységek

A Pályázati Alap projektjeiből a következő tevékenységek finanszírozhatóak (indikatív lista):

* svájci vagy magyar szakértők közreműködése a partnerek közötti tapasztalatátadás- és csere során Magyarországon
* a projekttel kapcsolatos tevékenységek és események Magyarországon, amennyiben azokat a svájci partnerrel közösen készítették elő
* a projekttel kapcsolatos tevékenységek és események Svájcban, amennyiben a magyar képviselők részvétele indokolt a svájci partner által szervezett eseményen
* tanulmányutak: alaposan indokolt esetben magyar projektrésztvevők svájci tartózkodása (a svájci partner által szervezett látogatás esetén), vagy svájci projektrésztvevők magyarországi tartózkodása (a magyar partner által szervezett látogatás esetén),
* kisösszegű építési munkák, beruházások és beszerzések, melyek a projekt eredményeinek és átfogó céljainak megvalósításához szükségesek.

Megpályázható támogatás aránya és a támogatás összege

A projektekre adott támogatás általában 2 000 000 Ft és 20 000 000 Ft közé esik, a szociális párbeszéd komponens kivételével, ahol a támogatás összege az 50 000 000 Ft-ot is elérheti. A támogatás összege minden pályázat esetén egyedi elbírálás alá esik.

A projektekre adható támogatás nem haladhatja meg a projekt teljes elszámolható költségeinek 90%-át. Ennek megfelelően a pályázónak saját erőként kell legalább a projekt teljes költségvetésének 10%-át biztosítani.

A svájci partnerre vonatkozó költségek nem léphetik túl a projekt teljes költségvetésének 40%-át. A projektvégrehajtó és partnere nem szerezhet jövedelmet a projekt végrehajtásával kapcsolatosan.

A projektek finanszírozása: a végrehajtási megállapodás aláírását követően a projekt végrehajtó a megítélt támogatási összeg 50%-ára jogosult előleg formájában. Ezt követően a negyedéves jelentésekben elszámolt, ténylegesen felmerült költségek utólagos megtérítése történik.
A projektek időtartama

A projektmegvalósítás időtartama nem lehet kevesebb, mint 3 hónap és nem haladhatja meg a 15 hónapot. A projektek végső befejezési határideje 2013. augusztus 30.

A pályázatok benyújtási határideje

A pályázat a meghirdetéstől kezdve folyamatosan nyitva áll 2013. január 31-ig. A benyújtott pályázatok értékelésére a Támogatásközvetítő Szervezet által meghatározott időpontokban kerül sor (előreláthatólag 5 alkalommal), általában 6 hónapos intervallumban, kivéve a 2013 január 31-én – a felhívás lezárását követően – kezdődő értékelési kört.

Kivétel fentiek alól a szociális párbeszéd komponens, ahol három értékelésre kerül sor a Támogatásközvetítő Szervezet által meghatározott időpontokban.

Az első körben értékelésre kerülő pályázatok benyújtási határideje

2011. március 30.

Benyújtásnak az a nap minősül, amikor a pályázati anyag a Támogatásközvetítő Szervezethez beérkezik.

A pályázatokat Támogatásközvetítő Szervezet részére kérik benyújtani:

VÁTI Non-profit Kft.,

Címzett: Módi Annamária, Norvég/EEA és Svájci Programok Igazhatósága.

1016 Budapest, Gellérthegy u. 30-32.

Bővebb információ, letölthető dokumentumok

Ezek érdekelhetnek még

2025. Január 07. 08:10, kedd | Helyi

131 autóbuszt vásárol a MÁV

Dízelüzemű és hidrogénmeghajtású buszok beszerzésével folytatja idén a járműfiatalítási programját a MÁV-csoport - közölte a társaság hétfőn az MTI-vel.

2024. November 04. 14:07, hétfő | Helyi

K&H: indul a „pénztanárok” versenye

a TikTokon csapnak össze egymással a pedagógusok

2025. Január 16. 08:14, csütörtök | Kék hírek

Rablógyilkosság a Hős utcában – életfogytiglant indítványozott az ügyészség

A Fővárosi Főügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki nyereségvágyból oltotta ki egy idős nő életét, aki korábban segített rajta. Az ügyészség a férfi élettársát bűnpártolással vádolja.