Hírek
2022. Augusztus 14. 06:00, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Poliovírust találtak New York szennyvízében
A járványos gyermekbénulásért felelős poliovírust találtak New York szennyvízében, különösen az oltatlanok vannak veszélyben - közölték a városi és állami hatóságok pénteken.
A hivatalos közlés szerint a minta alapján arra lehet következtetni, hogy a vírus szélesebb körben jelen van, ugyanakkor nincs szükség sürgős immunizációra a New York nagyvárosi körzetében a magas átoltottság és immunitás miatt. Arra ugyanakkor felhívják a figyelmet, hogy az oltatlanok, és a nem gyenge védekezőképességgel rendelkezők nagyobb veszélynek vannak kitéve. A poliovírus ellen az Egyesült Államok egészében is magas a lakosság átoltottsága.
New York állam egészségügyi biztosa úgy nyilatkozott, hogy minden felfedezett poliovírusos megbetegedésre több száz észrevétlen fertőződés jut. Mary T. Bassett hozzátette, hogy a New York-i eset riasztó, de nem meglepő.
New York város egészségügyi biztosa az oltás fontosságára hívta fel a figyelmet. Ashwin Vasan kijelentette, hogy a vírus jelen van a közösségekben, ezért "egyszerűen semmi nem fontosabb a gyermekek beoltatásánál, hogy megvédjük őket a vírustól, az oltatlan, vagy nem teljesen oltott felnőtteket pedig arra kérjük, hogy most kérjék a vakcinát".
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 12. 06:00, szerda | Külföld
Ursula von der Leyen: az illúziók korszaka véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért
Az illúziók korszaka most véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért: nem a távoli jövőben, hanem azonnal, nem fokozatosan, hanem a helyzet által megkövetelt merészséggel -
2025. Március 08. 08:17, szombat | Külföld
Donald Trump: az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában
Az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában - közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken a Fehér Házban.
2025. Március 08. 08:12, szombat | Külföld
Donald Trump szankciókat fontolgat Oroszország ellen
Donald Trump amerikai elnök Oroszország elleni pénzügyi és kereskedelmi szankciókat helyezett kilátásba az orosz katonai előrenyomulás miatt Ukrajnában - derül ki az amerikai elnök Truth-on közzétett pénteki üzenetéből.
2025. Március 07. 07:11, péntek | Külföld
Európa önállósodásáról beszéltek az EU csúcson
Európának a védelmi befektetések fokozásával önállóbbá és felelősségteljesebbé kell válnia saját védelme terén