Városlista
2025. március 17, hétfő - Gertrúd

Hírek

2018. December 04. 09:56, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Kacsatetemekkel etették a disznókat egy Bács-Kiskun megyei gazdaságban

Kacsatetemekkel etették a disznókat egy Bács-Kiskun megyei gazdaságban

Jelentős mennyiségű, takarmányozásra szánt kacsatetemet találtak a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal ellenőrei a Bács-Kiskun megyei Tázláron egy sertéstartó gazdaságban – közölte a Nébih kedden az MTI-vel.

A sertéstartó gazda elismerte, hogy a kacsatetemeket a sertések takarmányozására szánta.

A telep helyszíni ellenőrzésekor a szakemberek megállapították, hogy a gazdasági udvar egyik helyiségének padozatán mintegy 40 elhullott kacsa hevert. Ugyanebben a helyiségben, 4 műanyag zsákban, zsákonként 4-4 kacsatetemet, a fagyasztóládában további 21-et találtak a szakemberek. Az előtérben elhelyezett hordókban és vödörben kacsák vágásából származó bél, illetve egyéb vágóhídi hulladék állt. Az állati eredetű melléktermékek ráadásul jelöletlenek voltak, szállításukat dokumentum nem kísérte, és azok szállítására, tárolására, felhasználására az érintettnek engedélye sem volt.
A vizsgálat során kiderült, hogy a telepen nevelt sertések jelöletlenek, vásárlási dokumentáció hiányában az eredetük ismeretlen. Állategészségügyi státuszukról szintén nem állnak rendelkezésre a szükséges dokumentumok. A hivatal a hiányosságok miatt azonnali hatállyal forgalmi korlátozást rendelt el a telepen tartott állatokra.

Az eljárás folyamatban van, a szabálysértő több százezer forintos bírságra számíthat – írta közleményében a hivatal.

A Nébih ismét arra hívta fel a sertés- és a baromfitartók figyelmét, hogy a madárinfluenza és az afrikai sertéspestis (ASP) megelőzése érdekében az állattartásra és az állati eredetű melléktermékek megsemmisítésére vonatkozó szabályokat szigorúan be kell tartani.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 17. 07:37, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: hamarosan megkezdi működését a trieszti kikötő magyar tulajdonú része

Rövidesen megkezdi működését a trieszti kikötő magyar tulajdonú része, ami teljesen új lehetőségeket nyújt a hazai exportőr vállalatoknak a kivitelük rugalmasságát, gyorsaságát tekintve

2025. Március 17. 07:36, hétfő | Belföld

MÁV-csoport: a mozdonybeszerzések hatására pontosabban járnak a vonatok

A februári menetrendi adatok már tükrözik a mozdonybeszerzések hatásait. A december óta tartó kedvező trend továbbra is folytatódik, így már harmadik hónapja, kisebb mértékben, de javul a vonatok pontossága

2025. Március 16. 08:36, vasárnap | Belföld

Március 15. - Orbán Viktor: uniót, de Ukrajna nélkül

Európa urai úgy döntöttek, hogy Ukrajnának folytatnia kell a háborút, kerül, amibe kerül. \"Majd kap cserébe gyors uniós tagságot, a mi pénzünkön\".

2025. Március 16. 08:26, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón: