Városlista
2024. szeptember 29, vasárnap - Mihály

Hírek

2010. Február 20. 15:00, szombat | Helyi
Forrás: Vállalkozói Centrum

Újabb válságkezelő uniós pályázatok mikro-, kis-és középvállalkozásoknak

Újabb válságkezelő uniós pályázatok mikro-, kis-és középvállalkozásoknak

TÁMOP 2.3.3 Munkahelymegőrző támogatásképzéssel kombinálva.

Kik pályázhatnak?

Azok a legalább 5 főt foglalkoztató mikro-, kis-és középvállalkozások pályázhatnak e támogatásra, amelyek vállalják, hogy az átmeneti gazdasági visszaesésből adódó foglalkoztatási nehézségeik kezeléseként az elbocsájtás helyett az általuk meghatározott munkavállalóknak - a munkavégzés alóli részleges felmentéssel - képzési lehetőséget nyújtanak. A támogatás átmenetileg lehetővé teszi a munkaerő-költségek mérséklését, anélkül, hogy a munkavállalói létszámot csökkentenék.

A programban csak olyan vállalkozások és vállalatcsoportok kerülnek támogatásra, melyek,
a válságot megelőzően eredményesen gazdálkodtak (2008. július 1.) középtávon - a jelenleginél kedvezőbb gazdasági környezet esetén - gazdaságos működésre képesek a támogatás igénybevétele nélkül is.
A vállalkozásnak tudnia kell bizonyítani az életben maradási potenciálját a segítségnyújtás ideje alatt és utána legalább középtávon, vagyis hogy reálisan fenntartható e a foglalkoztatott létszám a támogatás lejártát követően az előírt időszakig.
A pályázat azon nehéz helyzetben lévő vállalkozások segítését tűzte ki célul, amelyek 2008. június 30-át követően kerültek nehéz helyzetbe, vagyis jelenleg, a pályázat kiírásának időpontjában megfeleltek a 85/2004. (IV.19.) Kormányrendelet 8. számú melléklete szerint, a "nehéz helyzetben lévő vállalkozás" fogalmának.

Mire igényelhető támogatás?

Az uniós támogatás egyrészt a munkatársak képzéséhez kapcsolódó költségekre (többek között a képzéshez szükséges tankönyvre, jegyzetekre, és vizsgadíjakra), valamint utazási és szállásköltségre igényelhető.

Másrészt támogatás igényelhető a képzések idejére jutó személyi jellegű költségekre (a munkabérre, és a közterhekre, kivéve a szakképzési hozzájárulást), valamint az olyan, általános közvetett költségekre is, mint amilyenek például a közbeszerzéssel kapcsolatos, nem tanácsadási jellegű költségek.

Mennyi pénzre pályázhat?

A pályázat keretében elnyerhető és vissza nem térítendő támogatás mértéke 2 millió forinttól 150 millió forintig terjed.

Hogyan lehet jelentkezni?

A pályázatokat
2009. február 10-től lehet újra benyújtani
a következő címre: ESZA Társadalmi Szolgáltató Kht., 1385 Budapest, Pf. 818. (nagyobb méretű csomag esetén 1134 Budapest, Váci őt 45., C épület.)

A pályázati felhívás elérhető: www.esza.hu weboldalon, ahol részletes tájékoztatást kaphatnak, és a pályázattal kapcsolatos valamennyi dokumentum letölthető

A pályázat kódszáma: TÁMOP 2.3.3.A-09/1. a konvergencia régiókban megvalósuló projektek esetében.

A pályázattal kapcsolatos további kérdésekben segítséget kaphatnak: ESZA Nonprofit Kft. ügyfélszolgálat: 06-1-273-4250


Ezek érdekelhetnek még

2024. Szeptember 25. 07:52, szerda | Helyi

NAV: szeptember 30-ig igényelhető vissza a külföldi áfa

2024. Szeptember 13. 06:00, péntek | Helyi

PM: az IMF is támogatja a magyar EU-elnökség célkitűzéseit

A Nemzetközi Valutaalap (International Monetary Fund, IMF) szerint a magyar gazdaság növekedése az uniós rangsor élmezőnyében lehet jövőre

2024. Augusztus 18. 00:00, vasárnap | Helyi

Győzelem Bosznia-Hercegovinában, rajt Montenegróban

Győzelem Bosznia-Hercegovinában, rajt Montenegróban - ez az utóbbi napok mérlege Szász László esetében, aki a hétvégén Pljevljaban versenyez.

2024. Szeptember 29. 08:24, vasárnap | Sport

Jobban van Kempf Zoltán BMX-versenyző

Kielégítő és megnyugtató az állapota Kempf Zoltán BMX-versenyzőnek, aki a múlt héten szenvedett súlyos balesetet Svájcban.